Відзначення 74-річниці визволення Городищини

Поділитися в соц. мережах

74 роки тому, 10 лютого, до жителів Городищини прийшло довгождане визволення від фашистських загарбників. Прийшло воно нелегко, з боями, з тяжкими втратами. Городищани свято бережуть пам`ять про відомих і невідомих воїнів-визволителів. Цей день вписаний у нашу історію навічно. В ньому – біль і гіркота втрат і вдячність тим, хто визволяв рідну землю та дарував нам мирне майбутнє.

Про це пише Городище-інфо.

Напередодні цієї пам’ятної дати ми віддаємо данину поваги тим, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, визволяючи наше місто від фашистських окупантів. З нагоди 74-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників та вшанування пам’яті всіх, хто захищав нашу землю, відбувся урочистий мітинг-реквієм на Пагорбі Слави.

В заході взяли участь перший заступник районної державної адміністрації Василь Скринник, заступник голови районної ради Микола Панчишин та міський голова Володимир Мирошник, голова Городищенської районної організації ветеранів Сергій Каюкін та голова Городищенської міської організації ветеранів Микола Панасенко, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, працівники підприємств, установ, організацій міста, громадськість, духовенство, учні шкіл, небайдужі містяни та гості міста.

– Світла пам’ять тим, хто віддав своє життя у боротьбі за мирне небо над нашим містом. Ми у вічному боргу перед кожним із них – тих, хто ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати Городищину від нацистського поневолення. Низький уклін і щира вдячність ветеранам і всім тим, хто з руїн піднімав, наново відроджував Городище, – зазначив Сергій Каюкін.

928 днів з 31 липня по 1 серпня 1941 року вся територія Городищини була окупована. За цей період матеріальну шкоду було завдано народному господарстві в розмірі 811,4 млн. каброванців. Знищено аптеку, поліклініку, цегельний завод та спалено 1442 садиб в районі в тому числі 51 будинок в Городищі. Спалено понад 30 000 томів літератури та знищено заклади культури та освіти. 4905 городищан вивезено на каторжні роботи, 1369 мирних жителів закатовано та 360 осіб єврейської національності виведено і розстріляно між Городищем та Мліївом. За Городище полягло 390 червоноармійців. В 1974 році на Пагорб Слави перенесено прах 236 червоноармійців. Про це розповів Микола Панасенко .

Під час мітингу присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти та вінки до пам’ятного знаку. Світла пам’ять всім, хто віддав своє життя за нас в роки війни, хто не дожив до Перемоги. Здоров`я і миру ветеранам, які цього дня поруч з нами.