У Старосіллі (Городищенський р-н) вшанували Героїв Крут

Поділитися в соц. мережах

29 січня, у день пам’яті Героїв Крут, у Старосіллі вшанували пам’ять трьох юнаків, які були поранені у тому бою, померли в дорозі і були поховані на сільському цвинтарі. Це було рівно 100 років тому.

З 1918 року жителі Старосілля таємно доглядали поховання і передали новим поколінням історію тих молодих хлопців. Три хрести на сільському цвинтарі з написами «Невідомий юнак, учасник боїв під Крутами» – нагадування про патріотизм і саможертовність молоді в ім’я України.

Традиційно зійшлися до місця поховання учні та вчителі місцевої школи, односельці, приїхали гості з Черкас і Сміли. Відбулося відспівування крутівців. Відзначили рушійну роль молоді у процесі українського державотворення. Учасники пам’ятного заходу завітали до загальноосвітньої Старосільської школи та подарували бібліотечку літератури рідного краю й кілька волейбольних м’ячів.

У ці дні знову і знову перечитуємо історію тих подій, шукаючи нову інформацію – а вона таки з’являється. Розуміємо, що факт самопожертви українців в бою під Крутами – це лише одна тоненька нитка з сотень тисяч подібних ниток-доль, якими час виткав суцільне полотно історії Ураїни. Полотно, яке упродовж століття, намагаєлися перефарбувати, нашиваючи свої червоні латки. А тому нам вкрай важливо не тільки перемогти в неоголошеній війні, а й очистити від бруду і нашарувань нашу історію, відновлюючи цілі фрагменти, що їх знищувала чи переписувала московська пропаганда. Ми маємо зрозуміти, що герої Крут, як і сотні інших, відомих і невідомих героїв, зберегли в попелі історії жар національного духу і тепер наша черга вберегти Україну.

horodysche.info
horodysche.info

Герої не вмирають! Пам’ять про них буде жити вічно! 300 козаків проти 10000 поляків під Берестечком в 1651 році, 300 студентів проти 50000 червоних під Крутами у 1918-му, 100 українських кіборгів проти тисячі російських загарбників під Донецьком в 2014 році.

Джерело: Городище-інфо (Володимир Чос)