horodysche.info

Любителям зимової риболовлі м.Городище нагадали про правила поведінки на льоду

Поділитися в соц. мережах

Багато рибалок вважають, що по першому льоду риболовля буває найбільш вдалою. Саме тому, прагнуть вибратися до водойми після перших же морозів. Однак щоб риболовля пройшла якомога успішніше і без будь-яких подій, слід дотримуватися ряду правил, що стосуються поведінки на кризі.

Тому 16 січня фахівці Городищенського РС УДСНС України у Черкаській області провели профілактичний рейд місць зимової риболовлі міста Городище, та нагадали рибалкам правила поведінки на льоду.

Найголовніше з них полягає в зниженні рівня ризику. Не слід здійснювати вилов риби, якщо немає впевненості в міцності поверхні, адже якщо лід проломився і людина потрапить воду, то навіть короткочасне перебування в ній може дуже негативно відбитися на його стан здоров’я і на його життя в цілому. Причому, запалення легенів – далеко не найгірший варіант розвитку подій. Щоб оцінити надійність льоду, слід звернути увагу на його товщину, вона не повинна бути менше восьми сантиметрів (і це в найтонших місцях, наприклад, на течії).

Існує ряд заходів безпеки при переміщенні по льоду. Перед тим, як ступати на його поверхню, слід перевірити його товщину. Для цього достатньо кинути камінь, а потім вже поступово здійснювати кроки.

Якщо у заході бере участь відразу кілька людей, то не варто усім відразу виходити на лід, краще, щоб один слідував за іншим на певній відстані.

У тому випадку, якщо у рибалок з собою мається об’ємний вантаж, то його не рекомендується переносити на собі. Безпечніше прив’язати мотузку і волочити за собою.

Якщо товщину криги перевірити складно, наприклад, якщо він занесений снігом, то краще не ризикувати, а обійти на чималій відстані, так як саме в таких місцях ймовірність провалитися особливо висока.

Не варто нехтувати і тими звуковими сигналами, які подає сама природа. Тріск льоду – одна з ознак недостатньої його ненадійності. У цьому випадку, рекомендується лягти на живіт і відповзти на безпечну відстань.

Джерело: Городище.info (Володимир Чос)