На Черкащині відбулося відкриття першого віддаленого робочого місця адміністратора ЦНАП

Поділитися в соц. мережах

20 грудня в смт Ірдинь відбулося відкриття віддаленого робочого місця адміністратора ЦНАП Білозірської ОТГ, участь у створенні якого взяли українські та шведські експерти. Завдяки відкриттю віддаленого робочого місця, понад 900 жителів смт. Ірдинь Білозірської ОТГ отримають доступ до якісних послуг у форматі «єдиного вікна». Раніше їм для цього потрібно було долати відстань у 10-30 км до найближчих ЦНАП.

Допомогу в розробці та впровадженні функціональної моделі надання адмінсервісів, оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням, ремонті приміщення та навчанні працівників громаді надала Програма «U-LEAD з Європою». У віддаленому робочому місці адміністратора ЦНАП буде надаватись 61 послуга, крім того, там можна буде отримати повні консультації та допомогу в оформленні документів по всім адмінпослугам ЦНАП Білозірської ОТГ, а це більше 160 послуг. Плата за надані послуги буде надходити до бюджету громади.

Керівник початкової фази по покращенню якості місцевих послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» Сусанна Делланс констатувала: «Нам дуже приємно, що в партнерстві з громадою ми змогли покращити доступ до адмінпослуг для мешканців Білозірської ОТГ, адже якісне надання державних сервісів – чи не найважливіший індикатор ефективності роботи місцевої влади. Я вдячна громаді за проактивну позицію та максимальну залученість під час нашої співпраці».

Голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук зазначив: «Ми маємо прекрасний офіс віддаленого робочого місця Центру надання адміністративних послуг в селищі Ірдинь завдяки Програмі «U-LEAD з Європою». Я вдячний експертам Програми за інституційну та матеріальну допомогу, а також за навчання працівників Білозірського ЦНАП, адже тепер ми зможемо надавати якісно новий рівень сервісу громадянам».

Директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько наголосив на важливості реформи децентралізації, що дає можливості наблизити послуги до людей, які уже сьогодні повною мірою можуть оцінити мешканці Білозірської ОТГ.

І першою нагоду оцінити нові послуги, які надаються мешканцям громади, отримала нагоду жителька Ірдиня Віра Усяка, якій, просто під час відкриття віддаленого робочого місця, було зареєстровано нерухоме майно.

У рамках співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою», працівники Білозірського ЦНАП пройшли цикл тренінгів, створений провідними українськими та шведськими експертами для працівників ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах. Варто зазначити, що багато уваги в навчальній програмі присвячено темі гендерної рівності: майбутні працівники ЦНАП знайомляться з цим питанням в рамках окремого модуля.

Напередодні відкриття в громаді були проведені заходи з інформування жителів про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників та споживачів послуг. Центр доступний для людей з інвалідністю. У приміщенні обладнано дитячий куточок.

Нагадаємо, що в рамках напряму з покращення якості місцевих послуг Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращі практики створення та покращення якості надання адміністративних послуг в ОТГ, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в 26 громадах пілотної фази, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази Програми. Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.

***
«U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.