У Черкасах виступали проти продажу землі

Поділитися в соц. мережах

Вчора 7 грудня в Черкасах на Соборній площі з ініціативи обласної організації асоціації фермерів та приватних землевласників України пройшли збори щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Приєдналися до акції також спілка товаровиробників, політсили, зокрема, «Батьківщина», Аграрна партія, партія ветеранів Афганістану тощо. Організатори нагадали, що захід доречний і в тому контексті, що саме цього дня Верховна Рада мала ухвалити Закон щодо продовження мораторію на продаж землі.

До людей, що дискутували на площі, підійшов депутат облради, гендиректор агрофірми “Шульц” Олександр Лупашко з Городища. Сказав, що ніхто не знає так ситуацію, як він.

– Ми ОТГ об’єднуємо? Об’єднуємо! А якщо землі навколо продамо, нащо об’єднувати?

– Але ж ОТГ віддають право розпоряджатися землею… – зауважує співрозмовник депутату.

– Але ж як нею розпоряджатися, як її завтра куплять?! І ті фермери, які зараз працюють на селі і дають робочі місця не лише своїй родині, а й іншим, не матимуть тоді землі. Бо ні один олігарх, який має потужну техніку і взяв землі навколо району, він там ніколи не буває. І нічого не дає! І не цікавиться людьми!

– У всьому світі є ринок землі, – не вгаває співрозмовник.

– Віримо вам! Але ми до цього не готові. Дайте можливість просто землю купити тим, хто на ній працює, а не заїжджим! І ніхто з тих, хто працює на ній, не зможе купити. Зате найдуться олігархи! Якщо фермер працює на землі і має всього 70 гектарів, то чи зможе він в разі зняття мораторію купити землю? Він не встигне поперед олігарха! А ті ферми, які залишилися від господарств. Що з ними буде? Тому держава має викупити у всіх землю і роздати тим, хто на ній працює ефективно! Якщо не буде фермерів, які тримають корів тощо, то будуть свинокомплекси по сто тисяч свиней, які вирощуватимуть з великою швидкістю і не думатимуть при цьому за місцевого жителя… – гаряче переконував Лупашко співрозмовників.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявляв, що 7 грудня депутати подадуть до порядку денного законопроект стосовно продовження мораторію на продаж землі, а після обіду ухвалять документ. 5 грудня комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав законопроект №7350, яким запропоновано продовжити мораторій на відчуження і купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року