Заяву про призначення допомоги при народженні дитини можна подати через Інтернет

Поділитися в соц. мережах

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (далі – Закон) громадяни України, в сім’ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 3 Закону одним із видів державної допомоги сім’ям з дітьми є допомога при народженні дитини.

Частиною першою статті 10 Закону встановлено, що допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.
Згідно з частиною другою статті 11 Закону для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина, заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та копія свідоцтва про народження дитини.

Абзацом четвертим пункту 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751, встановлено, що така заява, може бути подана в електронній формі (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням електронного цифрового підпису) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника.

У такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом. У разі надходження надісланої з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви без електронного цифрового підпису громадянина орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, що допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.

Для того, щоб подати документи для призначення допомоги при народженні дитини через Інтернет без відвідування управління соціального захисту населення за умови наявності електронного цифрового підпису потрібно перейти за посиланням https://e-services.msp.gov.ua/, зареєструватися, заповнити запропоновану форму та надіслати її до відповідного управління соціального захисту населення.

Городищенське бюро правової допомоги

Джерело : horodysche.info