Городищенська медицина піднялася на друге місце в обласному рейтингу

Поділитися в соц. мережах

Згідно рейтингової оцінки управління охорони здоров’я облдержадміністрації, цьогоріч Городищенський район посідає друге місце серед медичних закладів Черкащини. Уперед пропустили тільки Канівський район. Це дуже хороший результат, який свідчить про позитивні тенденції, адже торік городищани були четвертими.

26 липня медичні працівники Городищини підвели підсумки роботи за перше півріччя 2017 року. На медичній раді під головуванням головного лікаря Василя Кравченка розглянули результати роботи служб і підрозділів районного територіального медичного об’єднання.

Серед позитивних зрушень, які дозволили вийти на такий високий рівень, це збільшення кількості пологів у відділенні – 123 (у першому півріччі минулого року було 109), високий рівень хірургічної активності 48,5% (середній по районах – 44,6%). Виконано 35 лапароскопічних операцій. Це сучасний метод хірургії, коли операції на внутрішніх органах проводить через маленькі отвори, тоді як при традиційній хірургії потрібні великі розрізи. А цей новітній метод дозволив зменшити кількість ускладнень та середній термін перебування пацієнтів у лікарні.На достатньому рівні ведеться профілактична робота, внаслідок чого своєчасно виявляється онкологія на ранніх стадіях, а кількість занедбаних випадків найнижча в області). Збільшилася робота ліжка до 153 (торік 324 дні), але залишається нижчою від нормативу (170 днів). Водночас зменшився рівень укомплектованості штатних посад лікарями 68,8% (у 2016 році – 69,9%), зокрема сімейними, середнім медичним персоналом 86,4% ( торік 86,8%), залишається високий рівень первинної інвалідності дітей і дорослих. Підсумовуючи виступи фахівців, головний лікар подякував всім за добру роботу.

Також були розглянуті питання зміни законодавства в галузі охорони здоров’я, яке передбачає можливість реорганізації комунальних закладів в некомерційні комунальні підприємства охорони здоров’я, тобто автономізацію закладів. Головні зміни, які будуть стосуватися всіх – це трудові договори, які підписуватимуть співробітники з медичними закладами. Оплата праці здійснюватиметься не за тарифною сіткою, а в залежності від кількості, складності та якості виконаних робіт. Медичний заклад самостійно буде вирішувати скільки необхідно ліжок, працівників та ін. Керівники обиратимуться за конкурсом, а загальний нагляд здійснюватиме наглядова рада.

Викликало занепокоєння медичних працівників розпорядження КМУ від 12.07.2017 р. №471-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області», відповідно до якого лікарня Городища входитиме до Шевченківського госпітального округу з центром у Смілі, адже у цьому випадку ймовірно буде змінений статус лікарні, що призведе до оптимізації відділень та штатного розпису, а жителі району будуть мати незручності при необхідності отримати медичну допомогу вторинного рівня. Особливо це буде стосуватися віддалених населених пунктів. Адже за нормативами радіус обслуговування округу повинен бути 60 км, а доїзд не більше 60 хв. А у нас відстань від Зеленої Діброви до Сміли – 66 км, від Товсти – 62 км, Сегединців – 63 км, Журавки – 63 км. Враховуючи існуючий стан доріг, однозначно норматив виконаний не буде. Тому колектив лікарні виступає за збереження нинішнього статусу.

Розглянули також питання надання медичної та психологічної допомоги учасникам АТО, виконання в районі урядової програми «Доступні ліки», запровадження в дію з 1 липня нинішнього року. Національного переліку лікарських засобів, які можуть закуповуватись за бюджетні кошти.

Була зосереджена увага лікарів про збільшення випадків інфекційних шлунково-кишкових хвороб, та насторогу щодо отруєння грибами.

Джерело: horodysche.info