Черговий візит друзів з Німеччини

Поділитися в соц. мережах

Нещодавно Городищину відвідали давні друзі з Німеччини. Вантажівкою і бусом з причіпами вони привезли понад 5 тонн гуманітарної допомоги. Це медичні матеріали, зокрема, засоби по догляду за хворими, ролятори (пристосування, що допомагають хворим при ходьбі), дитячі візочки, велосипеди, три пральні машини, одяг, коляски, іграшки та інше.

Поїздка була непростою, довгою і виснажливою. Тож до Городища дісталися 15 липня. Доброчинна місія німецьких друзів складалася з 11 осіб. Групу очолював представник товариства Червоного Хреста в місті Ульзен Йорк Бойкер.

Вже довгих 11 років Німецький Червоний Хрест у співпраці з нашим містом. У складі місії також був представник Німецько-Українського товариства в графстві Бентхайм Альберт Цеггер. Проте, гуманітарна допомога – це як додаток до давніх дружніх німецько-українських відносин, які склалися ще у 1990-х роках. Альберт Цеггер з приємністю згадує дружбу із колишнім німецьким депутатом Яном Остергетелом, який був засновником українсько-німецького товариства.

До речі, пан Цеггер вже понад 25 років розвиває співпрацю з нашим краєм, безліч разів бував у нас, організовував прийом українських делегацій. У 1996 році в місто Городище ним був переданий автомобіль швидкої допомоги для нашої лікарні, який працює й досі. Також він мав за честь доставити на Городищину апарат УЗД.

Перебуваючи на нашій українській землі, почесні гості побували на екскурсії в місті Києві, Корсунь Шевченківському, Чигиринщині.

Дитячі садочки «Зірочка» та «Веселка» міста Городище отримали подарунки: одяг, іграшки, коляски. Та найбільш вагомий – телевізор, який отримав дитячий садочок «Веселка». Звичайно, німці хотіли б весь привезений вантаж особисто передати потребуючим громадянам. Але через недосконалість певних норм українського законодавства, роздали тільки те, що змогли оформити на кордоні як особистий вантаж. А решта привезеного нині зберігається на складі, допоки триває непроста процедура розмитнення. А потім через районне товариство Червоного Хреста та районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді гуманітарний вантаж обов’язково буде переданий тим, для кого і був привезений.

Німці перебували на Городищині 8 днів. Увесь цей час поряд з гостями опікувався координатор програм Німецько-Українського товариства Олександр Щепак та місцевий підприємець Олександр Мусієнко, який свого часу був учасником програми практикантів, і наразі зацікавлений у гуманітарних зв’язках з Німеччиною. Керівники міста і району сердечно подякували за багаторічну підтримку Городищини.

– Районна державна адміністрація спільно із районною радою, щиро вдячні за таку співпрацю, за обмін досвідом та навчання. Адже ця допомога є для нас надзвичайно важливою. Ми з радістю будемо і надалі підтримувати тісні зв’язки та зробимо все можливе для їх ефективного розвитку, – зазначив голова райдержадміністрації Олексій Лавріненко.

Джерело: horodysche.info