Святкування Івана Купайла на Тальнівщині

Поділитися в соц. мережах

7 липня жителі Соколівочки відсвяткували Івана Купала. Дійство тривало дві години. Перед початком проводилася безпрограшна лотерея. Вартість лоту – 15 гривень. Та це не стало на заваді. Більшість учасників свята взяли участь у її розіграші. Отримавши призи, соколяни поспішили займати місця в залі. І не дивно, бо через півгодини, не можна було й увійти до будинку культури, стільки було глядачів. Найбільше вражала кількість дітей, а особливо дівчат з квітучими вінками.

Свято відкрив сільський староста Володимир Щербатюк. Володимир Володимирович привітав присутніх із святом і запросив усіх після концерту на кашу, яку сам приготував на вогнищі.

Сценарій свята був насиченим – понад 20 художніх номерів. Але глядачі не відчували втоми. Пісні, танці та гумористичні сценки, не залишили місця поганому настрою!

Колективи «Вишневий хутір» та «Берегиня» занурили всіх у минуле української пісні. А Катерина Мороз і Юлія Шахрай увесь час веселили людей сценічними ролями двох сільських кумась, які з’являлися в перервах між номерами, щоб додати настрою глядачам.

– Людей сьогодні дуже багато, на свято прийшли не лише соколяни, а й мешканці навколишніх сіл, – говорить директор сільського будинку культури Олена Орел. – Ми неймовірні раді з цього, бо добросовісно готувалися. Особливо наш художній керівник Юрій Ноздровський. Він доклав немало зусиль для успішного проведення свята. Кожна виконана пісня сьогодні – це його заслуга. Взагалі-то всі наші учасники такі молодці, дякую їм!

На святі ми зустріли пані Світлану з Кобринової Греблі.

– Приїхала глянути, як святкують Купала наші сусіди, – сміється жінка, – я взагалі дуже вражена концертом. Кажуть далі буде ще й каша. Хочеться переконатися, чи то правда, чи так – «замануха».

Незабаром, у залі запахло гречаною кашею з тушонкою. Провівши останній хоровод з державними прапорами, свято підійшло до завершення.

Багато приїжджих дивувалися: чому Соколівочка так гучно святкує Івана Купала? Відповідь проста – цього дня соколяни відзначають День народження свого села. У цьому році Соколівочці – 183 роки!

Вдосталь наївшись каші, з піднесеним настроєм соколята та гості поспішили палити багаття. Щось містичне і таємне крилося в тому, на перший погляд звичайному, процесі. Взявшись за руки хлопці з дівчатами танцювали хороводи навколо купальської ватри і співали пісень. А неодружені дівчата у місячному сяйві пускали духмяні вінки на воду, приспівуючи українських пісень. І пісні ті лунали на все село, аж до самого світанку.

– Щось люди не спішать розходитися, – каже жителька Тального Валентина Гончар, – та й самій їхати не хочеться. Такі привітні тут усі. Он чоловік в картузі вже всіх салом домашнім пригощає. Бачила, молодь смажить те сало на вогні. Що не кажіть, а в селі привітні люди, мов одна родина!

З чудовим настроєм, неголодні та ще й з подарунками соколяни поверталися по домівках, обговорюючи, хто як заспівав, затанцював та в чому був одягнений.

Ірина РОТАЄНКО

Джерело: viche.ck.ua